..:: سخن مؤسس با اولیای گرانقدر ::..

 

با سلام، عرض ادب و احترام

 

حفظ حرمت و کرامت دانش آموزان و کشف و پرورش استعدادهای بالقوه فرزندان عزیز، به عنوان یک اصل پذیرفته شده در تعلیم و تربیت، مورد توجه خاص مسئولین و اساتید محترم دبیرستان غیردولتی هوشمند پیشرفته هدف قرار دارد.

 

والدین هوشمند، همواره مرز بین اتکا و ابتکار را تشخیص می دهند و این دو طیف متضاد را در جهت رشد و تعالی فرزندانشان، هنرمندانه به هم متصل می نمایند و چه زيباست وقتی که آنان دست در دست مسئولين و اساتيد مدرسه برای ساختن آينده فرزندان عزيز ميهن تلاش می کنند.

 

امروز، اساس برتری و موفقيت، آشنایی و دسترسی به اطلاعات و تکنولوژی روز و همچنين توانايي استفاده از ابزارهای نوین آموزشی و تربیتی است.

 

بدون شک، اعتلا و پيشرفت در امور ارزشمندی مانند اخلاق، فرهنگ، هنر، ورزش، نوآوری و ابتکار، کار گروهی، مسئولیت پذیری، پرسش گری، همکاری و همیاری، درک موقعیت، رفتار متناسب با آموخته ها و احترام به حقوق دیگران؛ در پرتوی توکل بر خدا و استفاده از آخرین تکنولوژی آموزشی روز، سهل تر و سریعتر به دست خواهد آمد، بنابراین ایجاد بستر مناسب برای اين مهم از جمله وظایف پراهميت اولیای گرامی و مربیان فرهيخته است.

 

چه خوب است حضور تؤامان مهربانی با قاطعیت، صمیمیت با جدیت، صداقت با مصلحت، نظم با انعطاف و... و صد البته که همواره بايد توانایی های فرزندان را باور داشت و در جهت شکوفايي و اعتلای اين توانمندی ها کوشيد.

 

برای دستیابی به موقعیتهای مناسب تر:

توکل بر خدا، تفکر مثبت، رضایت از خود، تمرکز بر آرامش درونی، یافتن دیدگاه های جدید، تفکیک حسها، احترام به حقوق دیگران، پرهیز از تحمیل عقیده، افزایش انرژی زندگی و توسعه روابط  گرم عاطفی در محیط خانواده و مدرسه، شروط لازم هستند اما آیا کافی می باشند؟؟

 

برای نیل به این اهداف، علاوه بر همدلی و همفکری شما اولیای فرهیخته و وجود امکانات آموزشی مدرن و کارآمد، به نیروهایی نیازمندیم که توانایی تهیه محتوای آموزشی مطلوب را داشته باشند. ما افتخار داریم که با تمام توان و بهره گیری از نیروهای متخصص و صاحب اندیشه، با پشتیبانی 25 سال سابقه موفق، در خدمت شما و فرزندان عزیزتان هستيم.

 

 

با احترام - عباس ایمانی

 

مدیر و مؤسس دبیرستان غیردولتی هوشمند هدف

 

*** مدیر نمونه استان مرکزی در سال تحصیلی 95-94 ***